Historie počasí

Počasí v Tunisku

Poloha:
Přímořská severoafrická země ležící na pobřeží Středozemního moře mezi Alžírskem a Líbií.
 
Podnebí :
V Tunisku není stejné po celé zemi. Ve vnitrozemí stejně jako na jihu převažují africké teploty, v létě až ke 40°C. Subtropické podnebí s příjemnými 30°C je pak v blízkosti Středozemního moře. Nejmírnější podnebí je v okolí Hammametskému zálivu.
 
Počasí:
Vhodné počasí k pobytu v Tunisku je léto, nejlépe měsíce květen, od Monastiru níže na jih. Od měsíce června je již pobyt u pobřeží velmi příjemný včetně koupání v moři a to až do měsíce září. V jižnější části Tuniska, od města Sfax je velmi teplo až do měsíce září. Nejteplejší přímořskou oblastí je ostrov Djerba kde jsou letní teploty od měsíce května až do října.
 
Během letního pobytu by Vám v Tunisku mělo přát slunečné počasí. V letních měsících jsou srážky velice krátké a netrvají déle než několik minut. Většina srážek přichází až v zimních měsících.
 
Teploty:
 
 
 
Počasí v Itálii
 
Poloha:
V severní části Itálie leží Alpy v mírném pásu s dostatkem srážek a nízkými teplotami. Italské Alpy přecházejí v Pádskou nížinu, která má vnitrozemský charakter podnebí. Zbylá území Itálie leží v subtropickém středomořském pásmu.
 
Podnebí :
Oblačnost je v Itálii velmi malá v letním období, v severních částech Itálie 30-40% v jižní Itálii pouhých 20-30%. Převažuje jasná obloha s vydatným slunečním svitem. V letním období vystoupají teploty až ke 33°C. Subtropické středomořské podnebí s příjemnými 32°C jsou ideální pro letní odpočinek u moře.
 
Počasí:
Vhodné počasí k pobytu letní dovolené v Itálii je léto, nejlépe prázdninové měsíce červenec a srpen.
 
Během letního pobytu by Vám v Itálii mělo přát příjemné počasí. V letních měsících je oblačnost v jižní Itálii pouhých 20-30%. Většina srážek je zachycena obří masou Italských Alp.
 
Teploty:

 

 
 
Počasí v Černé Hoře
 
Poloha:
Přímořská země se středozemním podnebím se suchým a teplým létem. 
 
Podnebí :
V Černé Hoře začíná jaro již začátkem března. Stálé počasí slunného a teplého podzimu je stále ideální pro rekreaci.
 
Počasí:
Vhodné počasí k pobytu v Černé Hoře je období květen až říjen.
 
Během letního pobytu by Vám v Černé Hoře mělo přát slunečné počasí. V letních měsících jsou srážky ojedinělé. Většina srážek přichází až v zimních měsících a to v pobřežních horách nad Kotorem.
 
Teploty:
 
 
 
 
Počasí v Chorvatsku
 
Poloha:
Přímořská země se středomořským rázem podnebí s dlouhým a teplým létem.
 
Podnebí :
Teploty na ostrovech bývají o něco nižší než na pevnině v letním období to může být až o dva stupně méně než na pevnině. V Chorvatsku začíná jaro již začátkem dubna. Stálé počasí slunného a teplého podzimu je stále ideální pro rekreaci.
 
Počasí:
Vhodné počasí k pobytu v Chorvatsku je období červen až září.
 
Během letního pobytu by Vám v Chorvatsku mělo přát slunečné počasí. V letních měsících jsou srážky málo časté. Většina srážek přichází až v listopadu, prosinci, březnu a dubnu.
 
Teploty:
 
 
 
 
 
Počasí v Bulharsku
 
Poloha:
Přímořská země se suchým a horkým létem.
 
Podnebí :
Teploty jsou příjemné, kontinentální podnebí je specifické horkým a suchým létem. Severovýchodní prodění vzduchu příjemně ochlazuje rozpálené pobřeží. Na mořském pobřeží se vyskytují bouřky pouze ojediněle.
Charakter klimatu plně vyhovuje pohodové letní dovolené.
 
Počasí:
Vhodné počasí k pobytu v Bulharsku je období květen až říjen.
 
Během letního pobytu by Vám v Bulharsku mělo přát slunečné počasí. V letních měsících jsou srážky ojedinělé. Většina srážek přichází v podzimních, zimních a jarních měsících.
 
Teploty:
 
 

 
 
 
 
Počasí v Řecku
 
Poloha:
Přímořská země se středomořským podnebím.
 
Podnebí :
Teploty v létě dosahují až 40°C. Zejména v níže položené oblasti se vyznačují, dlouhým, horkým a suchým létem. Nejdelší léto má Kréta a to na jihu, kde se dá koupat od dubna do listopadu.
Charakter klimatu plně vyhovuje pohodové letní dovolené.
 
Počasí:
Vhodné počasí k pobytu v Řecku je období květen až říjen, Řeko – Kréta, duben až listopad.
 
Během letního pobytu by Vám v Řecku mělo přát slunečné počasí. V letních měsících jsou srážky ojedinělé. Většina srážek přichází v zimních měsících.
 
Teploty:
 

 

 
Počasí ve Španělsku
 
Poloha:
Přímořská země podél pobřeží Biskajského zálivu a Atlantského oceánu.
 
Podnebí :
Teploty v létě vystupují až na 42°C. Jižní středomořské podnebí má subtropické podnebí. Podnebí se vyznačuje horkým a suchým létem. Na mořském pobřeží se vyskytují srážky ojediněle.
Charakter klimatu plně vyhovuje pohodové letní dovolené.
 
Počasí:
Vhodné počasí k pobytu ve Španělsku je období květen až říjen.
 
Během letního pobytu by Vám ve Španělsku mělo přát slunečné počasí. V letních měsících jsou srážky ojedinělé. Většina srážek přichází v podzimních a zimních měsících.
 
 
 
 
Teploty:

 
 
 
Počasí na Mauriciu
 
Poloha:
Leží v tropickém pásmu s přímořským klimatem. Proto teplotní rozdíly mezi letními a zimními měsíci nejsou příliš vysoké. Léta bývají bohatá na deště a zimy poměrně suchá. V létě denní maxima zpravidla neklesají pod 30ºC a v zimě se pohybují okolo 23- 25ºC. Noční teploty se v letním období pohybují okolo 20 ºC a v zimním až 15 ºC. Teplota moře je v letních měsících až 26 - 29ºC a i v zimním období je velmi teplé, přibližně 24ºC.
 
Podnebí :
Období dešťů spadá do letních měsíců a nejvíce srážek se objevuje v březnu (225 mm) a nejsušším měsícem je září (30 mm). Nejteplejším letním měsícem je leden (31ºC), naopak nejchladnějším zimním měsícem je červenec (26ºC)
 
Počasí:
Povětrnostní podmínky jsou během většiny roku příznivé, převažují jemné větry z východního směru. Během období dešťů však větry zpravidla zesilují a mohou dosahovat síly cyklonu. Podnebí Mauricia je specifické, což znamená, že na různých částech ostrova může panovat zcela odlišné počasí, jen několik málo kilometrů od místa kde silně prší a fouká silný vítr může svítit slunce a panovat bezvětří.
 
Teploty: